Los serrano

PrijemPrijem  GalerijaGalerija  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite | 

Tuzne price....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
^^Lana023^^

Broj poruka : 835
Godina : 22
Datum upisa : 08.01.2008

PočaljiNaslov: Tuzne price....   Pet Jul 25, 2008 2:05 am

Buket bijelih ruža

A jesam li vam već pričao o maloj Margareti? U zadnje vrijeme sve rjeđe je se sjetim.

Njezini roditelji su se upoznali na jednom poslijeratnom slavonskom sijelu, mislim negdje 1947-e godine, u Marijancima.

Bilo je to doba siromaštva i odricanja, ali i velikih nada u bolje sutra. Voljeli su se iskreno i čisto, kako samo pošten čovjek to umije. Vjenčanje je bilo skromno, u skladu s prilikama koje su ih okruživale. Život nije bio lak, radilo se od jutra do mraka samo da bi se preživjelo, no oni su bili mladi i jaki, život je bio pred njima.

U svome srcu su nosili ljubavi plamen želeći ga iznjedriti u vanjski svijet. Silno su željeli dijete, no vrijeme za to još ne bijaše.

Svaki dan misao ista bila im u glavi, svaki dan želja jaka postajala sve jača, iz dana u dan tuga ih preplavljivala dok su gledali tuđu djecu kako trče selom, iz dana u dan... no, vjeru nisu gubili nikad.

Svako jutro i svaku veće molili su se dragom Bogu. Svaki dan zamišljali da imaju dijete živo, da ga uče, da ga školuju, da se igraju s njim, smiju se zajedno, glasno i iskreno.

Svaki dan... I tako sedam godina.

A gledala sve to gospoda nebeska sa svojih plavih prijestolja. Gledala i smilovala se iskrenoj želji, smilovala se njihovoj ljubavi i odlučiše da im podare dijete toliko milo, toliko lijepo da samo pogled na njega budio bi ono najiskrenije čuvstvo u svakom čovjeku. Pripremiše gospoda nebeska novu dušu, čistu kao smaragd, lijepu poput alem-kamena. Pripremiše je i poslaše je plamenom zrakom ravno u njihova srca...

Dok je zora stizala zlatnim stopama, kućom odjeknu dječji plač. Babica odreže pupkovinu i poveže je, obriše dijete, umota ga u čistu bijelu plahticu i pruži ga majci. Reče: curica je, lijepa i zdrava.

Prihvativši dijete, oči joj se napune suzama i krenu niz obraze. O, silne li sreće, o veselja da meni jadnoj, dragi bog smiluje se i anđeli njegovi. Margareta će da se zove, neka bude ukras ovoga svijeta.

Sreća ispuni njihov dom i njihova srca, težački rad im olakša a svijet im se učini još ljepšim nego prije. U njihovim mislima ne bijaše ničega nelijepog a svaku veće zahvaljivahu Bogu na ostvarenoj želji i dobivenoj radosti.

Život im dobi novi smisao.

Margareta je rasla. Sa devet mjeseci je progovorila a s 18 mjeseci je prohodala. Uvijek je sve oko sebe gledala radoznalim pogledom nikad se ne mršteći, uvijek s osmijehom na malom licu. Kada bi je pustili da puzajući otkriva svijet oko sebe znali su je promatrati gdje ponekad zastane gledajući pred sebe, kao da vidi nekoga, i kao priča ona njima nešto, sve zapliće onim svojim malim jezikom nižući svoje bebi slogove, sve okrećući onu svoju malu glavicu prema roditeljima i pokazujući ručicama prema njima. Margareta je rasla a s njom i sreća njezinih roditelja.

Na njezin četvrti rođendan, nevolja se nastani u selo. Dva tjedna kasnije nesreća pokuca na njihova vrata. Dva mjeseca kasnije ležaše malena Margareta u svome dječjem krevetiću, drvenom u bijelo obojanom. Ležaše u svojoj dječjoj sobici ispunjenoj mirisnim cvijećem. ležaše smireno, ponekad zakašlje s naporom a mati joj njezina obriše iskašljanu krv s malih usana. Ležaše Margareta na samrti, a leptiri joj dolažahu na cvijeće u sobi i bubamare joj šetahu po malenim ručicama. Kraj nje sjedi majka a niz obraze suze joj se slivaju u tri reda pod bradu, kao pletenice.

- Nemoj mama plakati, pogledaj kako leptirići plešu.

- Kako nebi kćeri plakala kad tvoja bol razdire srce moj...

- Nemoj mama, vidi vani kako nebom ovčice skakuću, nemoj mama plakati anđeli su tužni kada te gledaju. Ajde opet nam pjevaj mama onu pjesmicu; anđelu čuvaru mili...

~ * ~

Tuberkuloza bješe tada teško izlječiva bolest a toliko rasprostranjena. Odrasli umirahu lako od nje a djeca još lakše. Toga nevinog jutra, anđeo dođe po Margaretinu dušu. Njezini roditelji su sve do zadnjeg trena vjerovali da će im Bog pomoći, kada već čovjek to ne mogaše, no sa zadnjim Margaretinim izdisajem otiđe i njihova nada. Otac se držao čvrsto boreći se s tugom i boli u srcu, zaplakavši samo kada bi bio sam. Mati njezina nije plakala dok su Margareti oblačili bijelu haljinicu u kojoj će je sahraniti. Nije plakala dok su zatvarali drveni lijes.

Nije plakala dok su lijes spuštali u duboku raku. Nije plakala bacivši bijelu ružu na lijes. Ne, nije plakala mada joj je duša gorjela od boli. Tek kada su se vratili doma, kada je otvorila vrata od Margaretine sobe, kada je vidjela prazan krevetac, kada je sjela na njegov kraj, tek tada se slomi duša njena, srce joj preskoči od silne boli kao da će puknuti u tisuću komada. Pokri lice rukama i zaplače tako jako, zaplače tako tužno da sve ono cvijeće poče venuti, a svi oni leptirići prestadoše lepršati krilima i smiriše se.

Plakala je tri dana i dvije noći. Plakala je neprestance isplakavši jezero suza žalosnica. No treće noći, svlada je umor i ona zaspi teškim snom.

Dok je puni mjesec plovio svodom vukući punu mrežu zvjezdica, jedna zraka svjetla se ušulja kroz prozor i pade joj na lice. Ona otvori oči i ugleda na kraj kreveta stoji djevojčica bijele puti, kosa joj se duga valovita plavi na mjesečevoj svjetlosti, a haljinica bijela njezina bješe umrljana blatom. Bila je to Margareta.

- Zašto plačeš mama? Vidi kako mi je haljinica zaprljana od tvojih suza. Nemoj se više žalostiti, meni je sada dobro. Ja sam sada s anđelima, oni paze na mene. Moraš me pustiti da odem i nemoj više plakati jer tvoje suze mi ne daju otići i tvoja bol me zove.

Prestala je plakati. Prestala je tugovati jer sada je znala...

njezina Margareta je dobro i anđeli je čuvaju.

. . . . .

Eto prijatelji, sada znate zašto ovu priču ne pričam tako često. Ako vas put nekad nanese kroz Marjance, potražite na starom seoskom groblju jedan mali humak. Pored kamenog križa stoji još uvijek bijeli mramorni anđeo veličine četverogodišnjeg djeteta. Krila mu skupljena, glava malo spuštena dok gleda na maleni humak, a bijele mramorne ruke drži sklopljene u molitvi.

Ako pogodite trenutak u godini, zateći ćete jednu staricu u crnini kako ostavlja buket bijelih ruža na humak, sjedne ispred na malu drvenu klupicu, gleda prema nijemom grobu i nešto priča. Neki su se kleli da čuju maleni dječji smijeh...

il` to bješe vjetar samo?…
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.milana95zr.piczo.com
^^Lana023^^

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pet Jul 25, 2008 2:05 am

sta kazete,a?meni je ovo jaaako tuuzna prica.
Nazad na vrh Ići dole
♥JeKa♥
Admin
Admin

Broj poruka : 1152
Godina : 23
Location : Na pustom ostrwu sama...i opet razmisljam o Nikoli :)))
Datum upisa : 23.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Ned Jul 27, 2008 11:55 pm

procitala...nemam komentara

Najwaznije je da umes da kazes-oprosti
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Nelly

Broj poruka : 1435
Godina : 25
Datum upisa : 22.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pon Jul 28, 2008 1:36 am

Procitala sam nije mi nesto tuzna...ali prelijepa je stvarno..
Nazad na vrh Ići dole
Chupka_Va

Broj poruka : 1471
Godina : 26
Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pon Jul 28, 2008 7:18 pm

Nelly ::
Procitala sam nije mi nesto tuzna...ali prelijepa je stvarno..
Nazad na vrh Ići dole
♥JeKa♥
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Uto Jul 29, 2008 12:31 pm

tuzna prica je i da se owaj forum raspada...a zasto?

Nazad na vrh Ići dole
UrRoOsS

Broj poruka : 210
Datum upisa : 12.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Uto Jul 29, 2008 2:43 pm

zbog ovoga Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
♥JeKa♥
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Uto Jul 29, 2008 3:34 pm

sta bre zbog owoga?

Nazad na vrh Ići dole
Chupka_Va

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Uto Jul 29, 2008 4:08 pm

UrRoOsS ::
zbog ovoga Very Happy Very Happy Very Happy

COOL :058: lol!
Nazad na vrh Ići dole
stupi

Broj poruka : 402
Datum upisa : 08.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Sre Jul 30, 2008 10:45 pm

is'o ja ulicom i otis'o
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://stupi.forumakers.com/
Makyca

Broj poruka : 276
Datum upisa : 24.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Sre Jul 30, 2008 11:12 pm

E, blago tebi....
Nazad na vrh Ići dole
Tianna y DVD

Broj poruka : 1189
Godina : 24
Datum upisa : 29.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Čet Jul 31, 2008 4:51 pm

Ma vi ste svi 'trsili,LMAO. XD
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.myspace.com/tianna_y_adri
^^Lana023^^

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pet Avg 08, 2008 4:28 am

A STA KAZETE NA OVU?(da se vratimo na temu;D)
Jednog dana u nowinama je oswanula pricha da se dewojka bacila sa nebodera zbog woljenog mladica.Pre smrti napisala mu je oproshtajno pismo: " Dwa sweta mi smo,nikada skupa mogli biti nismo.Kraj tebe sam se osecala kao ptica u letu,bio si mi swe na swetu.Wolela sam swaki deo tebe i zbog toga sam proklinjala samu sebe.Pratila sam swaki korak twoj i prizeljkiwala da si samo moj.Ali tebi je uwek bila waznija droga,gledao si u nju kao u Boga.Wolela sam ocaj na twome licu kada si swugde sa sobom nosio spricu.Kolike sam noci proplakala moleci Boga da te izbawi iz pakla toga.Zbog tebe sam skoro ubila dok te druga pred moim ocima ljubila.Swake noci u mislima su mi bile twoje plawe oci.Htela sam te preboleti,htela sam te prestati woleti,htela sam te zaborawiti pomocu pica ali opet sam te osecala u swakom delu swoga bica.Cim sam te ugledala,smedja kosa plawe oci,znala sam zaborawiti te necu moci.Zbog tebe sam morala i pakao proci i do owe tacke doci.Bio si mi ljubaw prwa,a ja za tebe od ljubawi ni mrwa.Nosila sam te u krwi,a sada ce njome da se xrane crwi.Kad se wrate lastawica jata wise nece biti mojix ruku da se smeste oko twoga wrata.Molim te sxwati swu zelim ti srecu ja,ali ne zelim wise sama cekati umorne zore.Owo je jedini izlaz iz nocne more.Znaj da te ne kriwim ni za sta,wolela sam te,ti mene nisi i to je to.Samo jedno te molim,powremeno mi na grob donesi cwet jer ipak ti bio si saw moj swet..."
Nakon dwa dana u nowinama oswane prica: "Na grobu dewojke pronadjose les mrtwog mladica!" Porodica sto je donela cwece swoim mrtwima,nasla ga je sa nozem u prsima.Kad je dosla policija,ustanowila je mir,u njegowoj ruci nasla je krwawi papir.
"Ja sam woleo tebe,ali me owaj swet neprawedno sjebe.Gadim se samom sebi jer prawu ljubaw nisam mogao pruziti tebi.A woleo sam te,swedok mi je Bog,sad kada te nema kao da nemam nikog swog.Gurao sam te stalno od sebe jer nisam xteo unistiti tebe.Nisam xteo da patis a xiljadu puta sam pozeleo da mi se wratis.Ljubaw je kucka koja te na swe nacine sjebe,ljubaw je ona zmija koja te odwojila od mene.Ne zelim wise biti tuge i boli rob,jedina zelja mi je da sa tobom delim grob.U zoru kad mi srce prestane da lupa,kad nismo mogli u ziwotu,u smrti cemo biti skupa!"
Nazad na vrh Ići dole
^^Lana023^^

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pet Avg 08, 2008 4:28 am

**NaRkOmAnKa**
Draga moja mama,owo su moje reci izgovorene tebi,upucene svima…Ja lezim na postelji,postelji slicnoj onoj kada sam bila mala i kada sam pre spavanja cekala da se tvoje meke usne spuste na moje celo i pozele mi laku noc…
Sada to isto zelim,da se tvoje meke usne spuste na moje celo i potonem u vecan san.
MAMA!
Znam da ti je tesko da slusas ove reci,ali molim te mama,molim te ne placi!!!Nemoj!!!Telo moje lezi pred tobom,dusa koja se polako,polako oprasta od svega,tvoja cerka mama nije zasluzila tvije suze…Vici na mene,udari me,ubij me,mama ali molim te nemoj da places!Nemoj!Pusti me da jos jednom vidim,pusti me zadnji put,da pogledam sunce,cvece nebo.Znas mama ,mozda nisam smela da osetim strast pri dodiru igle u vene!!!mozda nisam smela da zavolim ovako jako!Ali mama!!!Secas se kada sam ti prvi put priznala da sam se zaljubila?!
Zasto?!
Nemoj molim te,previse sam gresila da bih se mogla kajati zbog tvojih suza…A bolelo bi me sto tako jedna divna zena place nad telom jedne narkomanke…Da mama tvoja cerka je bila narkomanka.Ali zbog toga ne treba da places.Ja vas sve puno volim,onako kako samo deca umeju da vole!Majko!Nisi me nikad pitala zasto je tvoja nekad tako divna devojcica bola vene i gusila se u dimu droge.Nisi!
Ne to nije vazno…
Nije vazno…
Obrisi te suze mama,ne placi vise,molim te!Idi,molim te idi…Reci tati da sam se i njega setila na kraju i reci mu da se ne ljuti I neka ne krivi tebe,sama sam kriva…A bati daj sve moje igracke i onu majicu zbog koje sam se toliko derala na njega!Pozdravi ga I reci mu da sam bila lepa I pametna,a kad poraste reci mu da je njegova sestra bila narkomanka.Idi nemoj da places!Deci iz komsiluka nastavi da pricas price umesto mene…Ivani daj onu crnu majicu,a Jeleni plisanog medu,Vladi napravi torticu u pesku,a Gagi daj gitaru,uvek je volela da joj sviram…
Mama,a on ako dodje daj mu sva pisma koja sam u potaji cuvala…
Nazad na vrh Ići dole
^^Lana023^^

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pet Avg 08, 2008 4:29 am

Sreli su se tu na obali mora...tek se pojavilo sunce i bila je zora...Ona je sjedila sama...tuzhna i nevina....iskrena...neduzhna...imala je kosu boje lana...bila je lijepa i zvala se Ana...on je bio mladich crne kose i plavih ochiju....pored nje je sjeo....ja sam Muamer rekao je.... zasto si tuzhna½upitao je....dugo su sjedili...razgovorali...nisam ni ja u zhivotu srechan...zhivi...jer zhivot nije vjechan Brzo su se zavoljeli i zajedno sretni bili...ljubav nisu krili...zajedno su provodili dane...zajedno lijechili rane...bili su najsretniji u gradu...svim nesretnim davali su nadu....jedno jutro dok je ljubio nije ni shvatio kako je gubio....½Muamere moram neshto da ti kazhem...nechu vishe da te lazhem....osjecham da ne mogu vishe...moj zhivot se brishe....Ne mogu vishe da zhivim za svoju smrt ja drogu krivim...kada umrem sjeti se mene i jedne nesretne zhene....budi sretan jer zhivot nije vjechan½Bez droge nije mogla da zhivi....dani su joj bili sivi....Ponovo su bili na istom onom mjestu gdje su se prvi put sreli i zavoljeli....ali ona vishe nije bila ona ista kao onog trena...bila je druga zhena....pruzhila je ruku koja drhti:½Oprosti Muamere vrijeme je mojoj smrti½Glavu je spustila na njegovo krilo i zatvorila ochi kao da nishta nije bilo....On je plakao,proklinjao drogu....za njenu dushu molio se bogu....Na njen grob donosio cvijeche....znao je da je nikad zaboraviti neche....Dugo poslije zavolio je drugu zhenu ali u srcu je krio uspomenu....Dobio je kcherku plave kose...bila je lijepa poput jutarnje rose....bila je lijepa poput prijatnog dana....najljepsha od svih...a zvala se ANA.....

ILI OVA......

Meni Mnogo Tuzna Prica...

Djevojka i momak se voze na motoru...
DJEVOJKA: "Nemoj tako brzo voziti, smanji..."
MOMAK: "Ne, bas nam je dobro."
DJEVOJKA: "Nije mi dobro, molim te..."
MOMAK: "Kazi mi da me volis..."
DJEVOJKA: "Volim te i ti to znas."
MOMAK: "Zagrli me..." (djevojka zagrli momka)
MOMAK: "Skini mi kacigu sa moje glave i stavi sebi na glavu, molim te..."
SLIJEDECE JUTRO U NOVINAMA:
"Motor je imao saobracajnu nesrecu, jer su otkazale kocnice.
Na motoru su bile dvije osobe.
Jedna je poginula, a jedna prezivjela..."
A PRAVA ISTINA JE:
Momak je na pola puta shvatio da su kocnice otkazale, ali nije zelio da kaze djevojci. Zelio je posljednji put od nje cuti rijeci VOLIM TE, i posljednji put osjetiti njen zagrljaj. Zatim joj je rekao da stavi njegovu kacigu, jer je znao da ce onda ona prezivjeti... iako je to znacilo da ce on poginuti...
VOLIO JU JE VISE OD SVOG ZIVOTA...
Sutradan je djevojka presjekla vene...
VOLeLA GA JE VISE OD SVOG ZIVOTA...

Meni je jaako tuzno ovo narkomanka......jaaako.....;-(((((((((( p.s. jos sam slusala love is a losing game,dok sam citala ovu o ani......................;-(((((((((((((((((((
Nazad na vrh Ići dole
Chupka_Va

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pet Avg 08, 2008 2:30 pm

Najtuznija mi je ova poslednja..... Lepe su price!
Nazad na vrh Ići dole
^^Lana023^^

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pet Avg 08, 2008 8:00 pm

meni je i jako tuzna ova narkomanka ;-(((((((((((
Nazad na vrh Ići dole
Tianna y DVD

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Ned Avg 10, 2008 2:10 pm

Ja sam procitala samo ovu kad se ubiju momak i djevojka,mnogo je tuzna. ]:
Nazad na vrh Ići dole
^^Lana023^^

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Ned Avg 10, 2008 2:47 pm

jaaav,moras procitati i ostaleee......
Nazad na vrh Ići dole
*kalina*rbd*zakon*

Broj poruka : 3152
Location : U beogradskoj areni na koncertu rbd-a u christianowom narucju
Datum upisa : 10.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pon Avg 11, 2008 12:37 pm

meni je najtuznija ona kad se dewojka ubila a decko na njenom grobu...
Nazad na vrh Ići dole
Tianna y DVD

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pon Avg 11, 2008 3:33 pm

Pa,o toj ti pricam. ):
Nazad na vrh Ići dole
*kalina*rbd*zakon*

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pon Avg 11, 2008 5:10 pm

pa ja kazem koja je meni naj tuznija
Nazad na vrh Ići dole
♥JeKa♥
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Pon Avg 11, 2008 11:44 pm

najtuznija kad se dewojka ubila...ja Nikolu isto tako wolim...posesiwno i zelim ga samo za sebe...ali daleko bilo da bi se ubila od njega!!!Postoje 5 razloga:
1.PORODICA
2.IVANA BARACI
3.KRISTINA MILIVOJEVIC
4.PRIJATELJI
5.RBD

Nazad na vrh Ići dole
*kalina*rbd*zakon*

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Uto Avg 12, 2008 2:17 pm

ko su iwana i kristina...e sad ne bi se ubila zbog rbd...DANAS JE ZADNJA EPIZODA!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Nemanja

Broj poruka : 998
Godina : 25
Datum upisa : 11.05.2008

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....   Uto Avg 12, 2008 2:18 pm

A i za to me pa nesto zabole.... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Tuzne price....